slider-3-17957.png

ŞIRNAK FALCI Bakla Falı

Şırnak, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir. İl, doğusunda Siirt, batısında Mardin ve Suriye, kuzeyinde Batman ve Diyarbakır, güneyinde ise Irak ile sınır komşusudur. Bu makalede, Şırnak ili hakkında tarihi, coğrafyası, ekonomisi, turistik yerleri ve kültürü hakkında ayrıntılı bir şekilde konuşacağız.

Tarihi

Şırnak'ın tarihi, antik dönemlere kadar uzanmaktadır. İl, tarihte Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok farklı kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şırnak, 1990 yılında Siirt'ten ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur.

ŞIRNAK FALCI

Coğrafya

Şırnak ilimiz, doğu-batı doğrultusunda uzanan Cudi, Gabar ve Kato Dağları ile karakterize edilir. İlin yüzölçümü yaklaşık 7.500 km²'dir. İlin doğal güzellikleri arasında Hezil Kanyonu, Cudi Dağı, Beytüşşebap Kalesi, Habur Sınır Kapısı, Fırat Nehri ve Uludere Şelalesi bulunmaktadır.

Ekonomi

Şırnak ilinin ekonomisi tarım, hayvancılık ve madencilik sektörlerine dayanmaktadır. Tarımsal ürünler arasında buğday, arpa, nohut, mercimek, tütün ve üzüm gibi ürünler yer alır. Hayvancılıkta ise küçükbaş hayvancılık daha yaygın olsa da büyükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. İlin madencilik sektörü de oldukça gelişmiştir ve özellikle kurşun, çinko ve bakır madenleri çıkartılmaktadır.

ŞIRNAK FALCI

Turistik Yerler

Şırnak ilindeki turistik yerler arasında Hasankeyf Antik Kenti, Cizre Ulu Camii, Kato Manastırı, Cudi Dağı, Hezil Kanyonu ve Fırat Nehri bulunmaktadır. Hasankeyf Antik Kenti, tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan ve tarihi ve kültürel bir miras olarak kabul edilmektedir. Cizre Ulu Camii, tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan ve Selçuklu mimarisinin bir örneği olarak kabul edilmektedir. Kato Manastırı, Bizans dönemine ait bir manastır olup, tarihi ve kültürel bir miras olarak kabul edilmektedir. Cudi Dağı, doğa yürüyüşleri ve trekking için popüler bir yerdir.

Fal Paketleri

FAL BAKTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ.

FALCILARIN HER NE KADAR 6. HİSLERİ KUVVETLİ OLSADA
FALA İNANMA FALSIZ KALMA DEMİŞLER
FALCILAR SİZE ŞEKİLLERİ YORUMLARLAR VE 6. HİSLERİYLE HAREKET EDERLER...

KAHVE BAHANE SOHBET ŞAHANE DERLERYA
HADİ ŞİMDİ NEYSE HALİNİZ ÇIKSIN FALİNİZ :)
FALLARDA ABARTMAMAK KAYDI İLE SÜRE SINIRLAMASI YOKTUR.
FALLAR WHATSAPPDAN ONLİNE CANLI GÖRÜNTÜLÜDÜR
SİZ SESLİ YADA SES KAYDI İSTERSENİZ O ŞEKİLDE BAKIM YAPILIR.

Kahve Falı

Detaylı Kahve Falı Bakımı

Kahve Mum Aşk Falı 1

Detaylı Kahve Falı Bakımı