slider-3-17957.png

SİVAS FALCI Fal Baktır

Sivas Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip bir şehridir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas, ülkenin doğusunda yer alır. Bu makalede Sivas'ın tarihi, coğrafi özellikleri, ekonomisi, turizm potansiyeli ve kültürel zenginlikleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğim.

Sivas Tarihi

Sivas'ın tarihi, M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Hititler döneminde önemli bir ticaret merkezi haline gelen şehir, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok medeniyetin egemenliği altında kalmıştır. Osmanlı döneminde ise önemli bir kültür ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Sivas Kongresi'nin yapıldığı şehir, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecinde de önemli bir rol oynamıştır.

SİVAS FALCI

Sivas Coğrafyası

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde yer alır ve yüzölçümü 28,568 km²'dir. Şehir, güneyde Toros Dağları, kuzeyde ise Kuzey Anadolu Dağları ile çevrilidir. Sivas'ın en önemli nehirleri Kızılırmak ve Tohma Nehri'dir.

Sivas Ekonomisi

Sivas ekonomisi, tarım, hayvancılık, madencilik ve turizme dayanmaktadır. Tarım ürünleri arasında buğday, arpa, nohut, fasulye, tütün ve patates yer alır. Hayvancılıkta ise sığır, koyun, keçi ve tavuk yetiştiriciliği önemlidir. Madencilikte ise Sivas'ta demir, bakır, çinko, bor, mermer ve jeotermal kaynaklar bulunmaktadır.

SİVAS FALCI

Sivas Turizm Potansiyeli

Sivas, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile turizm açısından oldukça önemlidir. Şehirde yer alan tarihi yapılar arasında Ulu Cami, Kale Camii, Gök Medrese, Şifaiye Medresesi, İmaret Camii ve Buruciye Medresesi yer alır. Ayrıca şehirde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Sivas'ta ayrıca İnönü Kaplıcaları ve Kangal Kaplıcaları gibi termal turizm açısından da önemli olan yerler bulunmaktadır.

Fal Paketleri

FAL BAKTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ.

FALCILARIN HER NE KADAR 6. HİSLERİ KUVVETLİ OLSADA
FALA İNANMA FALSIZ KALMA DEMİŞLER
FALCILAR SİZE ŞEKİLLERİ YORUMLARLAR VE 6. HİSLERİYLE HAREKET EDERLER...

KAHVE BAHANE SOHBET ŞAHANE DERLERYA
HADİ ŞİMDİ NEYSE HALİNİZ ÇIKSIN FALİNİZ :)
FALLARDA ABARTMAMAK KAYDI İLE SÜRE SINIRLAMASI YOKTUR.
FALLAR WHATSAPPDAN ONLİNE CANLI GÖRÜNTÜLÜDÜR
SİZ SESLİ YADA SES KAYDI İSTERSENİZ O ŞEKİLDE BAKIM YAPILIR.

Kahve Falı

Detaylı Kahve Falı Bakımı

Kahve Mum Aşk Falı 1

Detaylı Kahve Falı Bakımı