slider-3-17957.png

Tire Falcı İskambil Falı

Tire, İzmir'in güneydoğusunda yer alan bir ilçedir. Eski bir tarihe sahip olan ilçe, antik çağda Teos adıyla biliniyordu. Geniş bir tarihi mirasa sahip olan Tire, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de önemli bir ticaret merkeziydi. İlçenin yer aldığı bölge, antik çağda da önemli bir konuma sahip olması sebebiyle, birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. İzmir'in tarih ve kültür açısından önemli ilçelerinden biridir.

Tire, zeytin ve üzüm bağlarıyla ünlüdür. İlçede üretilen üzümlerle, Türkiye'nin en ünlü şaraplarından biri olan Urla Şarapçılık, üzüm bağlarının yöredeki tarihi dokuyu koruması için özel çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca, ilçede çok sayıda zeytinlik bulunmaktadır ve bu zeytinler Tire zeytinyağı olarak ün kazanmıştır.

Tire Falcı

Tire'nin tarihi dokusu oldukça zengin olup, ilçede birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüleri arasında, çarşı merkezinde yer alan ve Osmanlı dönemine ait olan Şeyh Sinan Efendi Camii, Cihannüma Kasrı, Aydın Bey Hamamı ve Demirciler Çarşısı bulunmaktadır. Ayrıca, ilçede antik çağdan kalma bazı kalıntılar da bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü, ilçenin kuzeybatısında yer alan, antik kentin kalıntıları olan Teos'tur.

Tire'nin doğal güzellikleri de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Ilıca Şelalesi, Zeytinliova Tabiat Parkı, Kaplumbağa Plajı ve Pınarbaşı Kanyonu gibi birçok doğal güzellik Tire'de yer almaktadır. Ilıca Şelalesi, Tire'nin en ünlü doğal güzelliklerinden biridir ve doğa yürüyüşleri için popüler bir yerdir. Pınarbaşı Kanyonu, doğal güzelliği ve yürüyüş parkuru ile doğa severlerin ilgisini çeken bir başka yerdir.

Tire Falcı

Tire, ayrıca yöresel yemekleriyle de ünlüdür. İlçede, Tire Köftesi ve Tire Pidesi en ünlü lezzetler arasındadır. Tire Köftesi, kuzu etiyle yapılan ve baharatlarla lezzetlendirilen bir köfte çeşididir. Tire Pidesi ise, zeytinyağı, domates, soğan ve kaşar peyniri ile yapılan bir pidedir.

Fal Paketleri

FAL BAKTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ.

FALCILARIN HER NE KADAR 6. HİSLERİ KUVVETLİ OLSADA
FALA İNANMA FALSIZ KALMA DEMİŞLER
FALCILAR SİZE ŞEKİLLERİ YORUMLARLAR VE 6. HİSLERİYLE HAREKET EDERLER...

KAHVE BAHANE SOHBET ŞAHANE DERLERYA
HADİ ŞİMDİ NEYSE HALİNİZ ÇIKSIN FALİNİZ :)
FALLARDA ABARTMAMAK KAYDI İLE SÜRE SINIRLAMASI YOKTUR.
FALLAR WHATSAPPDAN ONLİNE CANLI GÖRÜNTÜLÜDÜR
SİZ SESLİ YADA SES KAYDI İSTERSENİZ O ŞEKİLDE BAKIM YAPILIR.

Kahve Falı

Detaylı Kahve Falı Bakımı

Kahve Mum Aşk Falı 1

Detaylı Kahve Falı Bakımı